طولانى ترين نماز جماعت جهان اسلام از مکان موکب آستان علوی در جاده کربلا شروع شد.

طولانى ترين صفوف نماز جماعت در جهان اسلام همه ساله در روز 17 صفر با حضور هزاران تن از زائران راهپیمایی اربعین حسینی در جاده نجف به کربلا برگزار می شود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی آستان علوی بخش امور دینی وتبلیغات مذهبی آستان علوی در اقامه نماز جماعت یکپارچه روز 17 صفر در جاده کربلا شرکت کرد.

حجت الاسلام شیخ عبد الساده الجابری مسئول بخش امور دینی ومذهبی آستان علوی در این رابطه گفت: طولانى ترين صفوف نماز جماعت در جهان اسلام همه ساله در روز 17 صفر با حضور هزاران تن از زائران راهپیمایی اربعین حسینی در جاده نجف به کربلا برگزار می شود. واین صفوف با شکوه از عمود شماره 96 مکان استقرار موکب آستان علوی شروع می شوند و تا عمود شماره 950 به طول 45 کلیومتر ادامه دارند.

وی افزود: بنا بر سنت نیکی که گذاشته شده نماز ظهر وعصر روز 17 صفر به صورت یکپارچه برگزار می شود و امامان جماعت هر موکب در طول این مسیر به صورت هماهنگ نماز را اقامه می کنند.

مسئول بخش امور دینی آستان تاکید کرد: این شیوه ی با شکوه در اقامه نماز جماعت نماد وحد ویکپارچگی مسلمانان ودوستداران اهل بیت است و نماز به خودی خود جلوه درخشانی از قیام حضرت سید الشهدا (ع) می باشد ودر آن وحدت و دوستی بین مومنان وزائران حضرت اباعبدالله (ع) نهفته است.

گفتنی است این نماز ممتد که رأس ساعت 11:55 دقیقه به وقت محلی آغاز شد به امامت صد‌ها طلبه و روحانی از حوزه‌های علمیه نجف اشرف، قم، بحرین، عربستان سعودی و لبنان اقامه شد.

 

طولانى ترين نماز جماعت جهان اسلام از مکان موکب آستان علوی در جاده کربلا شروع شد.
November / 7 / 2017
تعداد بازديد : 514
چاپ خبر